Loading

Rozkręcam się. To dobry kierunek obrotowy, chyba, że mowa o gazie. Dlatego widzę sens we wstawaniu o coraz to wcześniejszych godzinach, a zimą to naprawdę coś znaczy – każdy głupi potrafi otworzyć oczy do słonecznej aury. Za to kłaść się w mroku i budzić nim otulonym, to niemal jak zapomnieć wszystkie twarze ze swojego dzieciństwa, moment pomiędzy przebudzeniem a osiągnięciem pionu poddaje w wątpliwość istnienie szczęścia jako takiego. Z natury raczej jesteśmy leniwi i zdecydowanie wygodni, ci z nas, którzy komfort znajdują w ograniczeniach są zboczeni, zboczony jest świat, który wymaga od dzieci dyscypliny. Ewolucja czy inna nauczycielska rózga niczego nam nie oszczędza, przeciwnie wygina i psuje, potem marnujemy siebie i godziny w autobusach z myślą “jaką piosenkę puszczą na moim pogrzebie?” lub równie durną kwestią wbitą sztorcem w środek mózgu.

Rozkręcam się i nagrzewam, laptop sapie i dyszy, jak zacznie się pocić to mu kupię ręcznik. Póki co wachluję, próbowałem napoić ale odmówił, ja wiem że choroby biorą się z braku czystej wody w organizmie, nie zapomnij o rozgrzewce. Klepię więc w gorące klawisze, banał to lawa, czemu naprawdę czerwone staje się białe? Nie domyślam się, a wiem. I tak, Popper miałby coś do powiedzenia w tej kwestii, czasem myślę sobie: dobrze, że wielcy filozofowie już nie żyją, nie wykorzystali szansy na zmarnowanie wielkości.

Warszawa o poranku to sprzedawca. Sznurówek na patelni ale też lepy w japę. Brzydkich zapachów w rozgrzanych puszkach, przyjemnych zapachów zza ucha pudrowych panienek, apetycznych i mniej wartych śliny źródeł. Ponoć w Ameryce Południowej jest miejsce, gdzie w ramach uznania pokrywa się artystów śliną, powiedz wprost “chara się na nich”. Tylu rzeczy nie wiem, jeszcze więcej nie chciałbym zrozumieć. Już wolę rozkręcać się i poznawać słowa, które poza momentem literackiego geniuszu nie zdadzą się na nic. Przykład? Gibus (rodzaj cylindra), Warszawa.

One thought on “Dzienniki jawne cz.183

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top